Diskutēs par kapitālsabiedrību padomes lomu un tās stiprināšanu

09.02.2023
Diskutēs par kapitālsabiedrību padomes lomu un tās stiprināšanu

Lai veicinātu labāku korporatīvo pārvaldību un Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa ieviešanu praksē, Tieslietu ministrija un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Pārresoru koordinācijas centru (PKC), Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūtu, Nasdaq Riga un AS "Latvenergo" 2023. gada 10. februārī plkst. 10.00-12.30  organizē diskusiju "Kāda ir uzņēmuma padomes loma un kā pārliecināties, ka tā "pievieno vērtību"".

Diskusiju cikla, kas notiek periodiski visa gada garumā, mērķis ir veicināt labāku korporatīvo pārvaldību. 10. februāra diskusijā “Kāda ir uzņēmuma padomes loma un kā pārliecināties, ka tās “pievieno vērtību”” kapitālsabiedrību padomes pieaugošo lomu akcentēs Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne.

Viņa pārstāvēs PKC arī diskusiju panelī, kurā tiks apspriesti tādi aktuāli jautājumi, kā akcionāriem pārliecināties, ka padome strādā efektīvi, kā iespējams novērtēt padomes darbu, kāda loma ir ikgadējam tā novērtējumam un  ko padomei un akcionāriem īsti iesākt ar ikgadējā novērtējuma rezultātiem.

Jāatgādina, ka 2022. gada 13. septembrī Ministru kabinets atbalstīja PKC kā kapitālsabiedrību pārvaldības koordinējošā institūcijas sagatavoto konceptuālo ziņojumu "Par publisku personu kapitālsabiedrību un publisku personu kapitāla daļu pārvaldības politikas nepieciešamajām izmaiņām", kur starp citām akceptētajām reformām kapitālsabiedrību pārvaldībā ir apstiprināta izmaiņu veikšana normatīvajos aktos, lai virzītos uz lielākas lomas un atbildības noteikšanu kapitālsabiedrību padomēm, tostarp gan vidēja termiņa darbības stratēģiju izstrādē, gan arī darbības rezultātu izvērtēšanā, samazinot koordinācijas institūcijas iesaisti procesos, kuru īstenošana ir un būs uzņēmumu padomju atbildība.

10. februāra vienā no paneļdiskusijām tiks spriests arī par to, ko kapitālsabiedrības padome dara ikdienā un krīzes situācijās un kurš un kā veic padomes funkcijas, ja uzņēmumā nav izveidota padome.

Paneļdiskusijas vadīs Mierizlīgumu sarunu vadītāja un Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētajas vietniece Baiba Strupiša un EXANTE Operatīvās darbības vadītāja un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Politikas grupas locekle Zane Kotāne.

Starp diskusijas dalībniekiem ir aicināti Rīgas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange, Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas Satiksme” padomes priekšsēdētājs, SIA “Rīgas Namu pārvaldnieks” padomes priekšsēdētājs un AS “Alphinox Quality” padomes loceklis Ainārs Ozols, VAS "Elektroniskie sakari" padomes locekle un SIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca" padomes priekšsēdētāja Tīna Kukka, AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis, AS “Sadales tīkls” padomes locekle un Coffee Address Holdings valdes priekšsēdētāja Viktorija Meikšāne, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, “Fontes” novērtēšanas un līderības attīstības vecākā eksperte Anna Litvina, “BaltCap” vadošais partneris Dagnis Dreimanis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un AS “Latvenergo” padomes priekšsēdētājs un Fiskālās disciplīnas padomes loceklis Ivars Golsts.

Tieslietu ministrija, Finanšu un kapitāla tirgus komisija un Nasdaq Riga sadarbība ar partneriem, tostarp Pārresoru koordinācijas centru, kuriem rūp laba korporatīvā pārvaldība, jau trešo gadu organizē šo diskusiju ciklu par dažādiem korporatīvās pārvaldības aspektiem. Mērķis – veicināt labāku korporatīvo pārvaldību un ieviest praksē Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu, kā arī dalīties ar labāku pieredzi.

Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu izstrādāja Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome. Kodekss ir izstrādāts, ņemot vērā Latvijas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa izstrāde tika pabeigta 2020. gada beigās.

Ar Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu varat iepazīties https://www.tm.gov.lv/lv/korporativas-parvaldibas-kodekss

Iespēja reģistrēties bezmaksas dalībai diskusijā līdz 9. februārim:

https://ej.uz/DiskusijaPadomesLoma

Informāciju sagatavoja:
Guntis Rozenbergs
Pārresoru koordinācijas centrs
tālr.: 67082813
e-pasts: guntis.rozenbergs@pkc.mk.gov.lv
tīmekļvietnes: www.pkc.gov.lv
www.valstskapitals.gov.lv
twitter: @LVnakotne
FB: LVnākotne
×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas