Diskusijā spriedīs par uzņēmuma padomes stratēģiskās lomas īstenošanu un nostiprināšanu

12.05.2021
Diskusijā spriedīs par uzņēmuma padomes stratēģiskās lomas īstenošanu un nostiprināšanu

2021. gada 14. maijā no plkst. 10.00 līdz 12.30 tiešsaistē notiks diskusija &"Uzņēmuma padome – attīstības virzītājs vai formalitāte?&", kurā eksperti un padomes locekļi diskutēs par to, kā saskaņā ar jauno Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu praksē nostiprināt un īstenot padomes stratēģisko lomu, kā korporatīvās pārvaldības praksi ietekmē atšķirības SIA un AS regulējumā un - kā nodrošināt profesionālas padomes locekļu izvirzīšanu un ievēlēšanu, lai padomei kopumā būtu tāds prasmju, pieredzes un zināšanu kopums, lai tā pilnvērtīgi spētu pildīt savus pienākumus.

Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne  uzskata: "Lai nodrošinātu uzņēmuma vērtības pieaugumu ilgtermiņā un veiksmīgāk pārstāvētu akcionāru, tostarp valsts, intereses, veidojot padomes, ir svarīgi panākt, ka padomes locekļi kopumā pārstāv visas jomas un kompetences, kas nepieciešamas pilnvērtīgai padomes funkciju īstenošanai. Tas jāņem vērā, veidojot padomes sastāva kompozīciju un veicot padomes locekļu atlasi. Ir būtiski, lai uzņēmuma padomē ir pietiekams skaits arī neatkarīgo padomes locekļu.

“Uzņēmuma padome nav diskusiju klubs,” savukārt norāda Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs. “Padomei ir jāpieņem stratēģiski lēmumi uzņēmuma un visu akcionāru interesēs. Tāpēc jebkura uzņēmuma akcionāriem, kuri vēlas uzlabot darbības efektivitāti un panākt ilgtermiņa vērtības pieaugumu, jāievēlē tāda padome, kas ir uzņēmuma attīstības virzītājs, un kas spēj pilnvērtīgi pildīt tās stratēģisko lomu.”

Diskusijas pirmajā daļā Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs iepazīstinās ar jaunajā Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksā ietverto padomes stratēģisko lomu. Uzņēmumu padomes locekļu diskusijā par padomes stratēģiskās lomas īstenošanu piedalīsies “HansaMatrix”, “Coffee Address Holdings” padomes locekle Baiba Rubesa, Rīgas ūdens padomes locekle, SEB atklātais pensiju fonds valdes priekšsēdētāja Dace Ljusa, “BaltCap” partneris, “Coffee Address Holding” un “Uprent Group” padomes loceklis Sandijs Āboliņš-Ābols, kā arī “Air Baltic Corporation” un Latvenergo padomes loceklis Toms Siliņš. Diskusiju moderēs Baibas Strupišas juridiskā biroja partnere, sertificēta mediatore Baiba Strupiša.

Diskusijas otrajā daļā eksperti un uzņēmumu padomes locekļi diskutēs par izaicinājumiem padomes ievēlēšanas procesā, kā arī padomes darba uzsākšanu. Diskusijā piedalīsies “DelfinGroup” akcionārs un padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, “Latvijas Dzelzceļš” padomes priekšsēdētājs, Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange, un “Eversheds Sutherland Bitāns” vecākais partneris Māris Vainovskis. Diskusiju vadīs Andris Grafs.

Diskusiju organizē Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Pārresoru koordinācijas centru, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūtu, Baibas Strupišas juridisko biroju, Nasdaq Riga un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Diskusijas programma: https://www.tm.gov.lv/lv/diskusiju-cikls-labakai-korporativajai-parvaldibai

Diskusija notiks tiešsaistē Zoom platformā. Reģistrēties dalībai diskusijā šeit: https://nasdaq.zoom.us/webinar/register/WN_bcV0P9_DToaXkLqBh-ittA

Diskusijai sekot līdzi būs iespējams arī Nasdaq Riga Facebook mājaslapā.

Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome 2020. gada nogalē noslēdza darbu pie Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa. Tas ir izstrādāts, ņemot vērā Latvijas Republikas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Informatīvu video par Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu varat skatīt Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Sešu diskusiju cikla mērķis ir veicināt labāku korporatīvo pārvaldību un ieviest praksē Latvijas korporatīvās pārvaldības kodeksu. Nākamā diskusija “ESG: modes lieta vai nepieciešamība?” notiks 11. jūnijā. Plašāka informācija par diskusiju ciklu pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā.

 

Informācija tapusi sadarbībā ar Nasdaq Riga
×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas