SIA "Rīgas ūdens" pagarina pieteikšanās termiņu uz valdes locekļa amatu finanšu vadības un piesaistes jomā

09.05.2023
SIA Rīgas ūdens pagarina pieteikšanās termiņu uz valdes locekļa amatu finanšu vadības un piesaistes jomā

Līdz 2023.gada 19.maijam ir pagarināts pieteikšanās termiņš pieteikumu iesniegšanai uz SIA "Rīgas ūdens" valdes locekļa amata vietu.

Valdes locekļa amata kandidātiem izvirzītās obligātās minimālās prasības:

 1. Valsts valodas zināšanas C1 līmenī un angļu valodas zināšanas ne zemākas par B2 līmeni.
 2. Akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vadības zinātnē, ekonomikā, finansēs vai citā pielīdzināmā jomā.
 3. Vismaz triju gadu darba pieredze (pēdējo 10 gadu laikā) kapitālsabiedrības, kuras darbības rādītāji periodā, kurā kandidāts ir ieņēmis amatu, pārsniedza vismaz divus no šādiem rādītājiem – bilances kopsumma 4 miljoni euro, neto apgrozījums 8 miljoni euro un vidējais darbinieku skaits 50 (vidējas vai lielas kapitālsabiedrības), valdes locekļa vai valdes loceklim līdzvērtīgā vadošā amatā vai šim amatam tieši pakļautas struktūrvienības, kas atbild par finanšu vadības jautājumiem, vadītāja amatā.
 4. Izpratne  un zināšanas:
  1. par kapitālsabiedrības finanšu (tai skaitā ilgtermiņa), risku un biznesa vadības jautājumiem, kā arī biznesa datu analītisko  rīku praktisko pielietojumu;
  2. par starptautisko un vietējo fondu finansējuma piesaisti;
  3. par iesaistīto pušu vadību (tai skaitā, klientu, sadarbības partneru, mediju, valsts un pašvaldības institūciju u.c.).
 5. Nevainojama reputācija.
 6. Atbilstība Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37.panta ceturtās daļas prasībām.
 7. Valdes locekļa pienākumu pildīšanai nepieciešamās kompetences – stratēģiskais redzējums (būtiskā kompetence), plānošana un organizēšana (būtiskā kompetence), komandas vadīšana, lēmumu pieņemšana un atbildība.

Izpratne un zināšanas par Eiropas Savienības taksonomiju un kapitālsabiedrības ilgtspējas informācijas ziņošanu, un vismaz viena gada pieredze pēdējo piecu gadu laikā vadošā amatā biržā kotētā uzņēmumā vai uzņēmumā, kas emitējis obligācijas, tiks uzskatītas par priekšrocību un novērtētas ar papildus punktiem.

Ierobežojumi kandidātiem noteikti Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37. panta ceturtajā daļā, Komerclikumā un likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā”.

Dokumentus dalībai atlases procesā lūdzam iesniegt līdz 19.05.2023. ieskaitot, nosūtot parakstītus dokumentus (parakstītus ar drošu elektronisko parakstu) ar norādi “SIA “Rīgas ūdens” valdes locekļa amata kandidātu atlasei” uz e-pastu: nominacija2023@rigasudens.lv

Kontaktpersona: Administratīvās pārvaldības daļas Procesu vadības sektora procesu kvalitātes speciāliste Ilze Jurjāne, ilze.jurjane@rigasudens.lv, tālr. 67088589.

Atlases procesā kandidāti iesniedz šādus dokumentus:

 • motivētu pieteikuma vēstuli (iekļaujot informāciju un pamatojumu atbilstībai izvirzītajām prasībām);
 • dzīves gaitas aprakstu (Curriculum Vitae) atbilstoši pievienotajai formai, t. sk. ar norādītu informāciju par personām (vismaz divām), no kurām nominācijas komisija var iegūt atsauksmes par kandidātu par pēdējiem pieciem gadiem;
 • apliecinājumu saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37. panta ceturtās daļas, Komerclikuma un likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā” 6. panta un 7. panta ceturtās daļas prasībām atbilstoši pievienotajai formai;
 • augstāko izglītību apliecinošu dokumentu kopijas (ja augstāko izglītību apliecinošs dokuments iegūts ārvalstīs, jāpievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņas kopija par to, kādam Latvijā piešķirtam akadēmiskajam grādam vai diplomam atbilst izglītības dokuments);
 • kandidātiem, kas tiks aicināti uz atlases procesa otro kārtu, papildus būs jāiesniedz un jāprezentē (~ 20 min.) stratēģiskais redzējums par SIA “Rīgas ūdens” galvenajiem nākotnes izaicinājumiem un valdes lomu finanšu vadības un piesaistes jomā, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Valdes locekļa mēneša atlīdzība 6629 euro (bruto).

SIA “Rīgas ūdens” valdes locekļa amata kandidātu atlasei un novērtēšanai ir izveidota nominācijas komisija šādā sastāvā: Rīgas valstspilsētas pašvaldības Centrālās administrācijas Kapitālsabiedrību pārvaldes vadītāja Ilze Spūle-Statkus, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Politikas grupas loceklis Mārtiņs Bičevskis, Valsts kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Dagnija Zepa, Latvijas Darba devēju konfederācijas jurists, darba tiesību eksperts Jānis Pumpiņš un komisiju vada SIA “Rīgas ūdens” padomes priekšsēdētāja p.i. Dace Ljusa.

Informatīvais paziņojums par personas datu apstrādi SIA “Rīgas ūdens” valdes locekļa amata kandidātu  nominācijas norises nodrošināšanai.

×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas