Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes konkursā uzvarējuši Egils Siliņš, Sandis Voldiņš un Inese Eglīte

29.05.2019
Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes konkursā uzvarējuši Egils Siliņš, Sandis Voldiņš un Inese Eglīte

Atklātā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) &"Latvijas Nacionālā opera un balets&" (LNOB) trim valdes locekļu amatiem 41 pretendenta konkurencē komisija par atbilstošākajiem atzinusi Egilu Siliņu, Sandi Voldiņu un Inesi Eglīti.

Jaunās LNOB valdes uzdevums būs turpināt sekmīgi nodrošināt LNOB likumā* un statūtos noteikto.

Plašu starptautisko atzinību guvušo operdziedātāju, līdzšinējo mākslinieku aģentūras Cademi Artists Valladolidā (Spānija) direktora vietnieku E.Siliņu konkursa komisija atzinusi par piemērotāko starp pretendentiem uz LNOB valdes locekļa amatu mākslinieciskās kompetences jomā. Bijušais Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs un Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos S.Voldiņš izvirzīts valdes locekļa amatam administratīvajā vadībā, savukārt līdzšinējā LNOB valdes locekle I.Eglīte – tika atzīta par piemērotāko pretendenti valdes locekles amatam finanšu jomā.

Darba pienākumus jaunie valdes locekļi uzsāks pildīt, beidzoties līdzšinējo LNOB valdes locekļu pilnvaru termiņiem - š.g. 10. septembrī un š.g. 4. novembrī.

„Latvijas Nacionālās operas un baleta jaunās valdes pretendenti ir pieredzējuši, augstas raudzes profesionāļi katrs savā kompetences jomā. Konkursa komisija, vērtējot pretendentus izvērtēja ne vien katra kandidāta atbilstību konkrētajai kompetences jomai, bet arī pretendentu kopīgo redzējumu par operas attīstības virzieniem un spēju sadarboties komandā,” akcentē konkursa komisijas priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone.

Operdziedātājs E.Siliņš ir viens no starptautiski pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem – starptautisku konkursu laureāts ar 30 gadu koncertdarbības pieredzi nozīmīgākajos pasaules opernamos un festivālos. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot operas solista kvalifikāciju. E.Siliņš ir Cademi Artists mākslinieku aģentūras Valladolidā (Spānijā) direktora vietnieks, viesmākslinieka statusā koncertējis Ņujorkas Metropoles operas, Čikāgas Liric, Vīnes Valsts operas un Vīnes Tautas operas, Milānas La Scala, Parīzes Grand operā, Londonas Covent Garden, Berlīnes Valst,Minhenes, Hamburgas Valsts operu teātros, kā arī Bairētas, Lucernas, Bregences, Tangelvudas, Glundeboumes, Tokijas Nomori u.c. festivālos. E.Siliņš ir Trīs Zvaigžņu ordeņa virsnieks; 1996., 2002. un 2014. gadā ieguvis Lielās Mūzikas balvas. Pārvalda latviešu, vācu, angļu, krievu, spāņu, kā arī itāļu valodu.

S.Voldiņš vairāk nekā 3 gadus bijis KM valsts sekretārs, iepriekš arī KM valsts sekretāra vietnieks administratīvajos un investīciju jautājumos, kā arī KM valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis VSIA „Nacionālais teātris,” VSIA „Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris,” VSIA „Rīgas cirks,” VSIA „Latvijas Koncerti” un a/s „Latvijas Kinostudija,” darba pieredzi ieguvis arī kā Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos. S.Voldiņš pārvalda latviešu, angļu, vācu un krievu valodu.

I.Eglīte ir LNOB valdes locekle kopš 2013. gada. Absolvējusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti kā angļu valodas filologs un ieguvusi MBA grādu uzņēmumu un iestāžu vadībā RTU Rīgas Biznesa skolā. I.Eglīte darbojusies vairāku ražošanas un pakalpojumu nozares līderu uzņēmumu (Latvijas Balzams, Valmieras piens u. c.) vadībā. Kopš 2001. gada I.Eglīte ir RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja; no 2008. līdz 2010. gadam bijusi arī MBA programmas akadēmiskā direktore. Brīvi pārvalda latviešu, angļu, krievu un zviedru valodu.

LNOB valdes locekļu konkursa pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā izglītība vai profesionālā izglītība (izņemot 1.līmeņa profesionālo augstāko izglītību), vismaz 5 gadu darba pieredze, lai profesionāli pildītu valdes locekļa uzdevumus LNOB, valsts valodas un vismaz 2 svešvalodu prasmes, zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši par mūzikas un skatuves mākslu, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, stratēģiskās plānošanas prasmes, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, labas darba organizācijas un vadības prasmes, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī sadarbības un komunikācijas prasmes.

Līdztekus citiem atlases dokumentiem LNOB valdes locekļu pretendentiem bija jāiesniedz un tika izvērtēts LNOB turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Iesniegtos pieteikumus valdes locekļu amatiem izvērtēja speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja ir KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētājas vietniece - KM valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica, komisijas locekļi – VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris” valdes locekle Indra Lūkina, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks, Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas vadītājs Vladislavs Vesperis, komisijas neatkarīgais eksperts – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis un novērotājs ar padomdevēja tiesībām – Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrības federācijas priekšsēdētājs Aldis Misēvičs. Nominācijas komisija pretendentu izvērtēšanā pieaicināja arī citus neatkarīgus ekspertus – Islandes Operas māksliniecisko direktori Steinunu Birnu Ragnarsdotiru (Steinunn Birna Ragnarsdόttir), kā arī SIA Eiro personāls vadītāju Evitu Mackeviču, kura veica pretendentu kompetenču izvērtējumu.

*- Latvijas Nacionālās operas un baleta likums

 

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946 
Lita.Kokale@km.gov.lv