Piekļūstamības paziņojums

Piekļūstamības paziņojums

Pārresoru koordinācijas centrs saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz: PKC valsts kapitālsabiedrību pārvaldības tīmekļvietni http://www.valstskapitals.gov.lv. Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

PKC Valsts kapitālsabiedrību pārvaldības tīmekļvietne maz atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstības prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445:

  • Tīmekļvietne nav izmantojama bez peles palīdzības, jo vietnei nav vizuālā navigācijas fokusa, un nav iespējams izvēlēties navigācijas apakšlīmeņus; lapās nav sakārtota landmarks navigācija.
  • Kontakti ir ievietoti tabulas formātā, kas var radīt grūtības informācijas pieejamībai cilvēkiem, kas izmanto ekrāna lasīšanas ierīces. Ne visi teksti, kas izskatās kā virsraksti, tādi arī ir, dažās lapās tie nav pieejami. Ar tīmekļvietni saistītajām lapām nosaukumi atkārtojas, nav unikāli.
  • Kustīgais saturs vietām ir izplūdis, samazinot iespēju izlasīt tekstu. Dažām pogām nav pietiekams kontrasts. Šo apstākļu kopums mājaslapu padara grūtāk navigējamu iedzīvotājiem, kuri nelieto peli, bet izmanto ekrāna lasīšanas ierīces.
  • Attēliem trūkst alternatīvo tekstu, līdz ar to cilvēkiem ar redzes traucējumiem  nevar izprast, kas ir attēlots. Tīmekļvietnes meklētājs neuzrāda rezultātus. Mājaslapa nenodrošina fona krāsas maiņu atbilstoši atsevišķu vājredzīgo lietotāju grupu vajadzībām.

Šī tīmekļvietne atkārtoti tika izvērtēta 02.02.2022. Izvērtēšanu veica “Web Multishop Company” un PKC konsultants Guntis Rozenbergs.

Atkārtoti veicot piekļūstamības izvērtējumu, secināms, ka būtisku izmaiņu piekļūstamībā nav. Šo apstākli var pamatot ar faktu, ka 2022. gadā šai mājaslapai paredzēts iekļauties vienotajā tīmekļvietņu platformā. Lai uzlabotu lasāmību personām ar funkcionāliem redzes traucējumiem, būtu jāizskata tehniskā iespēja ALT tekstu ieviešanai. Vietām lietoti dekoratīvo attēlu noformējumi jeb nulles ALT teksti, taču vairums attēlu nav dekoratīvu - tos izņemot, lietotājs nespēs iegūt visu konkrētā satura uztverei nepieciešamo informāciju.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments (šeit)

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, piedāvājam jebkuru informāciju iegūt no mums pa tālruni 67082811.

Piekļūstamības problēmas, kas saistītas ar kontrastiem, piedāvājam risināt, izmantojot kādu no pārlūka spraudņiem.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs plānojam uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību. Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums!

E-pasts: pkc@pkc.mk.gov.lv

Tālrunis: +37167082811

Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1520

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīgs ir plašsaziņas līdzekļu un ārējās komunikācijas (ar sabiedrību) konsultants Guntis Rozenbergs. E-pasts: guntis.rozenbergs@pkc.mk.gov.lv Tālrunis: +37167082813

PKC atrodas tiešā Ministru prezidenta pārraudzībā, un pārraugošā iestāde ir Ministru prezidenta birojs. Pārraugošajā iestādē atbildīgais ir Ministru prezidents.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 27.01.2021. Atkārtoti tas ir pārskatīts 2022. gada 2. februārī.

Šo paziņojumu apstiprināja: Guntis Rozenbergs, PKC komunikācijas konsultants.

×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas