Izstrādātas vadlīnijas profesionālai valdes un padomes locekļu kandidātu atlasei un izvērtēšanai

28.04.2017
Izstrādātas vadlīnijas profesionālai valdes un padomes locekļu kandidātu atlasei un izvērtēšanai

Attēla avots: Pressfoto

Pārresoru koordinācijas centrs ir izstrādājis vadlīnijas kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu kandidātu atlasei un izvērtēšanai, paredzot vienotu un profesionāli vadītu nominācijas procedūru, kas ļauj izvēlēties amatam atbilstošākos kandidātus atklāta konkursa rezultātā. 

Vadlīniju mērķis ir sniegt ieteikumus un skaidrot nominācijas procesa organizatoriskos un kandidātu vērtēšanas jautājumus, lai Latvijā ieviestu un stiprinātu uzņēmumu valdes un padomes locekļu nominācijas procesa atbilstību starptautiski atzītas korporatīvās pārvaldības prakses principiem, nodrošinot atklātu un profesionālu kandidātu atlases procesu visos tā posmos.

Vadlīnijas sniedz ieteikumus katrā no nominācijas posmiem, secīgi: gatavojot kandidātam nepieciešamo kompetenču un profesionālās pieredzes prasību aprakstu, izveidojot nominācijas komisiju, piesaistot kandidātus atklāta konkursa veidā, kā arī vērtējot un virzot profesionāli atbilstošākos kandidātus valdes locekļa vai padomes locekļa amatam.

Vadlīnijas izstrādātas atbilstoši nevalstisko organizāciju un starptautisko institūciju labās prakses ieteikumiem, t.sk. ņemot vērā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) vadlīnijas valsts kapitālsabiedrību pārvaldībai un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta (BICG) ieteikumus “Kā izveidot profesionālas padomes valsts kapitālsabiedrībās Latvijā?”, tos papildinot ar PKC ekspertu pieredzi, piedaloties valsts kapitālsabiedrību padomes un valdes locekļu nominācijas procesos.

Jūs varat iepazīties ar vadlīnijām Valsts kapitālsabiedrību pārvaldības mājaslapā: www.valstskapitals.lv, sadaļā Vadlīnijas – http://www.valstskapitals.gov.lv/lv/vadlinijas/.

*PKC kopš 2015. gada 1. jūnija uzticēti valsts kapitālsabiedrību pārvaldības koordinējošās institūcijas uzdevumi, kas noteikti Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā. PKC darbība kapitālsabiedrību pārvaldības jomā ir galvenokārt vērsta uz ilgtspējīgas korporatīvās pārvaldības ieviešanu Latvijas valsts īpašumā esošajos uzņēmumos, kā arī efektīvas un atbildīgas uzņēmējdarbības prakses īstenošanu atbilstoši OECD rekomendācijām.

Nedaudz vairāk kā gada laikā kopš koordinācijas institūcijas darba uzsākšanas Latvija ir pievienojusies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD)  dalībvalstu lokam (no 2016. gada 1. jūlija), sekmīgi ieviešot OECD rekomendācijas Latvijas valsts kapitālsabiedrību pārvaldībā.

Lai ļautu novērtēt valsts kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanas progresu, ir izveidota mājaslapa-datubāze – www.valstskapitals.lv, kas apkopo informāciju par tiesisko regulējumu un tā izmaiņām, kapitālsabiedrību darbības rezultātiem un aktualitātēm pārvaldības jautājumos.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Krūzkopa
Pārresoru koordinācijas centrs
Tālr. +371 67 082 813
elina.kruzkopa@pkc.mk.gov.lv

 

×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas