Prasīs slēgt pārdomātākas vienošanās par profesionālās darbības ierobežojumiem pēc amatu atstāšanas kapitālsabiedrībās

04.04.2023. 16:05

4. aprīlī Ministru kabinets izskatīja informatīvo ziņojumu &"Par publisku personu kapitālsabiedrību darbinieku profesionālās darbības ierobežojumiem pēc amata pilnvaru izbeigšanās&", kurā Valsts kanceleja ir izstrādājusi skaidrojumu – kādas konkrētas secīgas darbības valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām turpmāk būs jāveic, izvērtējot, vai ir nepieciešama vienošanās slēgšana ar darbinieku par ierobežojumiem profesionālajai darbībai, beidzot pildīt amata pienākumus valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, un kas jāņem vērā noslēdzot šādu vienošanos.

Valsts kanceleju stiprina kā valdības centru, pievieno PKC funkcijas

28.02.2023. 14:29

No 2023. gada 1. marta Valsts kanceleja pārņem Pārresoru koordinācijas centra (PKC) funkcijas, vienā komandā koncentrējot Latvijas ilgtermiņa attīstības, valsts pārvaldes attīstības, starpnozaru koordinācijas funkcijas. Tādējādi Valsts kanceleja tiek stiprināta kā valdības centrs ar plašākām analītiskajām spējām, lai sniegtu atbalstu Ministru prezidentam un Ministru kabinetam rīcībpolitikas veidošanā.

Diskutēs par kapitālsabiedrību padomes lomu un tās stiprināšanu

09.02.2023. 09:46

Lai veicinātu labāku korporatīvo pārvaldību un Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa ieviešanu praksē, Tieslietu ministrija un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Pārresoru koordinācijas centru (PKC), Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūtu, Nasdaq Riga un AS "Latvenergo" 2023. gada 10. februārī plkst. 10.00-12.30  organizē diskusiju "Kāda ir uzņēmuma padomes loma un kā pārliecināties, ka tā "pievieno vērtību"".

Valsts kapitālsabiedrībās atgriežas izaugsme un peļņa

02.02.2023. 15:01

Adaptējoties darbam Covid-19 apstākļos, valsts kapitālsabiedrības atjaunojušas izaugsmi, ko pierāda par +21,2 % pieaugušais valsts kapitālsabiedrību kopējais apgrozījums un par 141,8 miljoniem eiro palielinājusies kopējā peļņa, - liecina Pārresoru koordinācijas centra (PKC) publiskotais ikgadējais Pārskats par valsts kapitālsabiedrībām, valstij un pašvaldībām piederošajām kapitāla daļām 2021. gadā.

Veikts "Latvijas valsts mežu" valdes un padomes locekļu atlašu neatkarīgs izvērtējums

11.01.2023. 15:36

Pārresoru koordinācijas centra (turpmāk - PKC) uzdevumā &"KPMG Baltics&" (turpmāk – KPMG) veiktajā valsts kapitālsabiedrības valdes un padomes locekļu nomināciju procesu norises atbilstībai normatīvajam regulējumam un labas korporatīvās pārvaldības principiem izvērtējumā akciju sabiedrībā &"Latvijas valsts meži&" nav konstatēti nominācijas procesa regulējošo normu pārkāpumi, bet konstatētas atkāpes no PKC Nominācijas vadlīniju ieteikumiem un rīcība, kas ietekmējusi amatu konkursu rezultātus.

×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas